Състезатели на СК „Калоян Ладимекс“ прославиха България

Над 850 състезатели от 24 държави взеха участие в приключилото преди дни Европейско първенство по ITF, провело се в Пореч, Хърватия. Пернишкият спортен клуб “Калоян Ладимекс” бе представен от девет състезатели и треньора на националния отбор по таекуо-до Иво Иванов.

Както винаги спортният клуб има своите европейски шампиони в лицето на Ивет Василева. Тя се състезава в категорията девойки старша възраст до 64кг. Ивет спечели златен медал и затвърди своя професионализъм в спортната си кариера. Тя донесе още три медала – сребърен- отборно спаринг девойки и бронзов медал по форма и специална техника.

Ивет не е само републикански шампион по таекуон-до, а и по Киксбокс Пойнфайтинг и Киклайт контакт.

Михаил Симеонов и Иван Поповски станаха европейски шампиони в категорията специална техника отборно като не само донесоха златни медали за България, но и вдигнаха залата на крака със своите професионални изпълнения. Те оставиха зад себе си едни от фаворитите в тази категория- Чехия и Гърция.

Михаил Симеонов завоюва и сребърен медал при отборно спаринг. Бронзов медал при индивидуално спаринг до 65кг.

Иван Поповски спечели един златен медал на специална техника, сребърен медал отборно спаринг, където допринесе точки за отбора и демонстрира какво е борбен дух. В индивидуалната надпревара се класира на трето място.

Вицеевропейски шампион при мъже и в най-трудната категория 92кг+ стана Иван Георгиев.

Брознов медал при децата до 55кг+ стана републиканската ни шампионка по Таекуон-до ITF и Кикбокс Светослава Евстатиева.

При младежи младша възраст завоюва брознов медал Борис Симеонов.

При жените с много добро представяне направи Фердина Николаева, която донесе два брознови медала при отборно спаринг жени и отборно спецаилна техника.

И не на последно място с много добро представяне на състезателите бе Константин Симеонов и Кристиян Момчилов.

Управителният съвет на СК „Калоян Ладимеск“ иска да отправи своите поздрави на всички пернишки спортисти, взели участие на Европейското първенство в Хърватия, които допринесоха със своите медали България да се нареди на трето място в общото класиране.

Щастливи сме, че в Перник над 200 деца тренират Таекуон-до ITF, споделиха от клуба.