„Миньор” направи равен с „Монтана”

Дъждовният съботен следобед и прякото телевизионно излъчване отказаха доста от прнишките любители на футбола да се появат на „Стадиона на мира” и мачът между отборите на „Миньор” и „Монтана” се изигра пред неповече от 500 зрители. Домакините бяха без загуба от началото на първенството и започнаха с повишено самочувствие, като успяха да вкарат играта в полето на гостите. При отсъствието на настиналия Методи Костов атаката на миньорци се водеше от опитния Ивайло Димитров, който беше в основата на всички опасности пред вратата на Ферди Мюмюнов. В 32-та минута дойде най-радостният момент за футболистите и феновете на домакините. При една миньорска атака след рикушет топката попадна Ивайло Димитров на границата на наказателното поле. Той напредна няколко метра и ударът му първо срещна лявата греда на вратата на „Монтана”, а след това и в мрежата за 1:0. До края на първата част не се случи нищо интересно, а второто полувреме започна с превъзходство в игрови и териториален план на отбора на „Миньор”. В 59-та минута Андреас Васев пропусна от удобна позиция, но нищо не предвещаваше промяна на статуквото на терена. В 66-та минута топката се спря в мрежата жълто-черните за 1:1. След изтичането на редовните деветдесет минути  беше дадено петминутно продължение, което премина в лежане по тревата от страна на гостите, а накрая на тревата се просна и главния съдия ,който се подхлъзна и падна в доста комична ситуация. Гостите бяха доволни от спечелената точка, а домакините могат да съжаляват за пропуснатите две. Въпреки това миньорци продължават да са единственият отбор без загуба във Втора лига след изиграването на цели десет кръга.