Пернишките волейболисти  отпаднаха за Купата

Пернишките волейболисти отпаднаха за Купата

Пернишките волейболисти излязоха с доста студената зала „Борис Гюдеров” като домакини на „Локомотив”(Пловдив) в мач от втория кръг от турнира за Купата на България. Още на загрявката се видя сериозното ръстово превъзходство на отбора на гостите. Водените от Владимир Орлов състезатели от Пловдив са на първо място във втората осмица на първенството и имат в редиците си двама бивши национали в лицето на Костадин Гаджанов и Добромир Димитров. Младите волейболисти от Перник обаче не се дадоха без бой и това е най-голямата полза от двубоя. Още от началото на двубоя локомотивци поведоха с 2-3 точки и преднината им се запази до средата на гейма. Тогава силните сервиси на Венцислав Георгиев направиха разликата още по-сериозна. Асен Асенов се опита да смени разпределителите, като на мястото на Димо Димов в игра влезе Калоян Николов, но това не промени съотношението на силите на полето и геймът приключи при 25:18 за пловдивчани. Вторият гейм започна с предимство на миньорци, които поведоха със 7:2. Младите волейболисти обаче не повярваха,че могат да спечелят гейма и позволиха бързо да бъдат застигнати. „Миньор” повежда още на два пъти в гейма, но след 15:15 превъзходството на противника им беше очевидно и частта приключи при 25:20 в тяхна полза. Третият гейм беше най-оспорван,резултатът беше изравняван поне десетина пъти, като след 25:24 домакините имаха и точка за спечелването му, но Юлиян Петров прати топката в мрежата. В крайна сметка „Локомотив” надделя с 28:26 и се класира за третия кръг на първенството, което пък едва ли изненада някого. Седем от осемте отбора, които продължават в Трети кръг от турнира за Купата на България по волейбол за мъже, станаха ясни. Те бяха определени след изиграването на срещите от втори кръг на надпреварата. Най-драматичен бе мачът между Черно море (Варна) и Раковски 1964 (Севлиево). Варненци победиха домакините и подпечатаха билета си след повече от двучасов двубой, завършил с 3:2 (25:22, 20:25, 25:18, 22:25, 15:12). Двата отбора предложиха интригуваща игра, като си размениха по два гейма и вкараха срещата в тайбрек. Там силите бяха изравнени, но в ключовите моменти „моряците“ поеха инициативата и се поздравиха с успеха. Берое 2016 (Стара Загора) спечели без проблем гостуването на Ботев (Ихтиман), като се поздрави с категоричен успех с 3:0 (25:22, 25:19, 25:18). „Зелено-белите“ елиминираха домакините точно за час. Отборът на Ботев (Луковит) пък отстрани амбициозния състав на СУ след 3:0 (25:19, 25:21, 25:20) в мач, изигран в зала „Христо Ботев“.

Воденият от Пламен Тодоров тим бе безапелационен в първата част. Във втория и началото на третия гейм имаше интрига, но луковитци съумяха да излязат от ситуацията и не оставиха шанс на съперника си. В жребия за Трети кръг ще участват: Локомотив (Пловдив), Берое 2016, Черно море, Ботев (Луковит), Тетевен Волей, Град (Белоградчик) и Черноморец (Бяла).В последната среща от Втори кръг Дунав (Русе) гостува на Родопа в Смолян. Мачът се игра снощи. В трети кръг се включват и отборите от Суперлига-Първа осмица, като двубоите ще се изиграят на 27 януари.