Изключителен успех за спортистите на „КА ЕЛ- кикбокс клуб Перник”

На изключителен успех се радват спортистите от „КА ЕЛ- кикбокс клуб Перник”, които се гордост показват поредните 36 медала. На 14,15 и 16 .08. 2020  в курортен комплекс „Камчия „  се проведе Държавното първенство по кикбокс  на татами стиловете -пойнтфайтинг, лайт и кик лайт контакт.В състезанието за всички възрасти взеха участие 438 кикбоксьори от 27 клуба, разказва Калоян Кирилов –председател на” КА ЕЛ –кикбокс клуб Перник”. И допълва подробности около надпреварата: „25 състезателя от всички възрасти  на спортния клуб „КА ЕЛ”  взеха участие в 48 входни категории на стиловете пойнтфайтинг и лайт контак,  жените и старшата участваха на киклайт  и лайт.

7-златни;15 сребърни и 14- бронзови медала завоюваха състезателите, което нареди  клуб „КА ЕЛ „ в отборното класиране на 5 място.Това е едно много добро класиране за младият ни състав , в него взеха участие деца които за първи път се явяват на такъв форум  и се представиха достойно, само един златен медал ни дели от третото отборно  място.Имаше много голяма конкуренция между нашите състезатели и отборите на” Стар тийм” , „Масару” и „Радулов”.

Едни от най-атрактивните срещи бяха на Констстин Симеонов, който на финал  с представител на АБС- файт в стил киклайт  на 89 кг , безапелационно  заслужи златен медал.

Иван Поповски при юношите на финал до 47кг със представителите на” Стар тийм” показа класа, също така доказа че е изграден боец и няма конкурент в тази категория, но в последните 30сек. го дисквалифицираха за „силен „удар и остана на второ място.

Василена Борисова пък при жените изигра своя финал с представителка на „Стар тийм” , която в колекциите си има европейска и световна титла и стана много хубав финал.

Светослава Евстатиева доказа  че няма конкуренция на лайт контакт  в категоря +47 и на финала без никакви проблеми победи  състезателката на Тагер тийм и завоюва златен медал.

Много добро представяне направи  Ивет Василева- два златни на пойнтфайтинг и на лайт контака.

Искаме да изкажем голяма благодарност на детският отбор , който е само от нови състезатели и  донесоха много   медали .

Илиян Вениславов – два златни медала

Виктор Петров – златен медал и много други

Голяма Благодарност и на родителите които предпочитат децата им да тренират в „КА ЕЛ кикбокс клуб Перник”, за голямата сплотеност и феърплей  към другите състезатели.“