Радомирец се изправя пред съда за шофиране след употреба на алкохол

Радомирец се изправя пред съда за шофиране след употреба на алкохол

Радомирец е изправен на съд за шофиране на автомобил след употреба на алкохол над 1,2 промила. На 26 май на кръстовището на улиците „Р. Даскалов“ и „Алеко Константинов“ в гр. Радомир е бил проверен лек автомобил „Фолксваген“ с водач – 36-годишен местен жител. При изпробването му с техническо средство за употреба на алкохол са отчетени 1,54 промила в издишания въздух. Анализът на кръвната му проба е потвърдил прекомерната употреба на алкохол. Мъжът е привлечен като обвиняем, а работата по случая продължава съвместно с прокуратурата.