Изложбата „Четири сезона“ е подредена в музея в Радомир

Изложбата „Четири сезона“ е подредена в музея в Радомир

Общински исторически музей – Радомир откри изложбата „Четири сезона“ на школата по рисуване към ЦПЛР-ОДК Радомир с ръководител Елена Темелкова.

Експозицията представя творбите на талантливите млади художници, които чрез багри, форми и въображение ни отвеждат през красотата на четирите сезона. Всяка рисунка разкрива по детски искрен и вдъхновяващ поглед към света, природата и емоциите, които съпътстват различните времена на годината.

Изложбата е резултат от усърдната работа, таланта и вдъхновението на децата, както и от всеотдайността на техния преподавател Елена Темелкова. С много търпение, грижа и професионализъм тя насърчава творческото развитие на своите възпитаници и им помага да откриват и развиват своя талант.

Събитието беше и прекрасен повод да отбележим края на учебната година и да се насладим на постиженията на младите творци. Чрез своите произведения децата ни показват как възприемат красотата около себе си, как изразяват своите мечти и как пресъздават света през очите на своето въображение.

изложба Радомир

По случай 1 юни – Международния ден на детето, кметът на Община Радомир, Кирил Стоев, поздрави всички деца и им пожела здраве, щастливо детство и много поводи за усмивки. Той изрази признателност към Елена Темелкова за нейния професионализъм и отдаденост, както и към всички участници в изложбата за положения труд и създадените прекрасни произведения на изкуството.

Специален момент от събитието беше награждаването на децата от школата по рисуване. Директорът на ЦПЛР-ОДК Радомир Тони Кирилов връчи грамоти и предметни награди на младите художници като признание за техния талант, постоянство и творчески постижения през учебната година.

Сред официалните гости на събитието беше и заместник-кметът на Община Радомир Станислава Генадиева, която сподели радостта от постиженията на младите творци и уважи откриването на изложбата.