По повод 150-та годишнина от гибелта на Христо Ботев, в 11:30 ч. на 2 юни – Денят на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България, на паметника на поета- революционер при ПГТЕ „Христо Ботев “ ще започне поклонението пред подвига на хилядите знайни и незнайни герои, отдали живота си за Родината.
Община Перник кани всички перничани, за да отдадем почит на делото на Христо Ботев и всички борили се за свободата и независимостта на България.
Точно в 12:00 часа воят на сирените ще оповести едноминутно
мълчание и поклон пред делото им. В отбелязването ще участва и духовият оркестър към Двореца на културата
Новините днес и утре Перник – новините
