Дъждове ще има още, но не в такъв обем, в каквито бяха. Но сега им е времето – май и началото на юни, каза проф. Георги Рачев по бТВ.
На природата не й пука за нас, ние трябва да се съобразяваме с нея, допълни той. Въздухът е много чист, подчерта климатологът.
В четвъртък премина антициклон, студен фронт понижи температурите с няколко градуса. Но лятото е тук. В петък е центъра на по-хладното време, уточни проф. Рачев. В неделя също ще вали.
После времето ще се затопли, но ще е с петнист характер – до обяд слънчево и топло, след обяд – дъжд.
По морето ще е хубаво време – 26-27 градуса. Водата се затопля, някои вече направиха първите бани, каза още климатологът.
Новините днес и утре Перник – новините
