Две бързи производства са започнали  служители на сектор „Пътна полиция“ при  ОДМВР Перник през изминалото денонощие

Две бързи производства са започнали служители на сектор „Пътна полиция“ при  ОДМВР Перник през изминалото денонощие

Служители на сектор „Пътна полиция“ са започнали бързо производство срещу шофьор, управлявал автомобил след употреба на алкохол. Вчера около обяд , в района за ЖП гара „Разпределителна”  е бил проверен лек автомобил „Шкода Фабия“, управляван от 65-годишен мъж от София. При проверката с техническо средство е отчетен положителен резултат – 1,86 промила алкохол в издишания въздух. Мъжът е отказал кръвна проба за химичен анализ и е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. Автомобилът е иззет, а разследването продължава.

                  29-годишен мъж е задържан от служители на сектор „Пътна полиция“  за управление на автомобил без свидетелство за правоуправление на МПС . Вчера, около 01:30 ч., в пернишкият квартал „ Църква“ е проверен лек автомобил Мерцедес, управляван от 29-годишен жител на гр. София. Полицейските служители установили, че мъжът шофира в рамките на едногодишния срок след административно отнемане на свидетелството му за управление за същото нарушение. Мъжът е задържан за срок до 24 часа с полицейска заповед. Образувано е бързо производство.

                       Работата по документирането на двата случая продължава.