Служители на сектор „Пътна полиция“ са започнали бързо производство срещу шофьор, управлявал автомобил след употреба на алкохол. Вчера около обяд , в района за ЖП гара „Разпределителна” е бил проверен лек автомобил „Шкода Фабия“, управляван от 65-годишен мъж от София. При проверката с техническо средство е отчетен положителен резултат – 1,86 промила алкохол в издишания въздух. Мъжът е отказал кръвна проба за химичен анализ и е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. Автомобилът е иззет, а разследването продължава.
29-годишен мъж е задържан от служители на сектор „Пътна полиция“ за управление на автомобил без свидетелство за правоуправление на МПС . Вчера, около 01:30 ч., в пернишкият квартал „ Църква“ е проверен лек автомобил Мерцедес, управляван от 29-годишен жител на гр. София. Полицейските служители установили, че мъжът шофира в рамките на едногодишния срок след административно отнемане на свидетелството му за управление за същото нарушение. Мъжът е задържан за срок до 24 часа с полицейска заповед. Образувано е бързо производство.
Работата по документирането на двата случая продължава.
Новините днес и утре Перник – новините
