Спасиха две сови в Перник

Спасиха две сови в Перник

Две горски ушати сови бяха спасени в рамките на два дни в Перник от аварийно-спасителния отряд на общината.

Завчера сова от защитен вид е намерена в централния градски парк със счупено крило. Совата е настанена в новата аварийна база в кв. „Калкас“, а днес се очаква експерти от РИОСВ да я транспортират за лечение. За пострадалата сова са сигнализирали граждани и е предадена в община Перник.

Вчера друга горска ушата сова е открита в квартал „Изток“ без травми. След намесата на аварийния отряд птицата е върната обратно в гнездото ѝ чрез алпийски способ за изкачване на дървото със специализирана алпийска екипировка.

От аварийният отряд напомнят, че по това време на годината горските ушати сови често напускат гнездата си преждевременно и се нуждаят от помощ и защита.

ВИДЕО: https://www.facebook.com/reel/2126161961575587