52-годишен трънчанин се изправя пред „Темида“ за противозаконно отнето моторно превозно средство.
На 27.05.2025 г., рано сутринта в дежурната част на РУ Трън е получен сигнал за самокатастрофирал товарен автомобил „Рено‘“ в района на село Врабча. Пристигналите на местопроизшествието служители на РУ Трън установяват ,че автомобила е противозаконно отнет от гр. София. При извършената проверка на водача за употреба на алкохол е отчетено, че същият управлява МПС под въздействието на алкохол под 1,2 промила.
Мъжът е привлечен като обвиняем за престъпление по чл. 346, ал.2, т. 1, пр.1-во, т.2, предл. 1-во и т.3 във вр. ал.1 от Наказателния кодекс и работата по случая продължава съвместно с пернишката прокуратурата. На лицето не е наложена мярка за неотклонение.
Новините днес и утре Перник – новините
