Сашко от Перник прави благотворителна изложба

Сашко от Перник прави благотворителна изложба

Днес в 18:00 ч. в Международния младежки център – Перник ще бъде открита третата самостоятелна изложба на Сашко.

Напомняме, че Александър (Сашко) от Перник, който е с аутизъм, изчезна на 11 ноември 2022 г. и беше намерен жив и здрав след девет дни на мащабно издирване.Случаят обедини хиляди доброволци, полиция, планински спасители и жандармерия. Момчето изчезна по време на разходка с баща си в планинската местност Голо бърдо край Перник.

Изложбата има и благотворителна кауза. Средствата, събрани от продажбата на творбите, ще бъдат използвани в подкрепа на четири талантливи момчета със специални потребности, за да могат да участват в състезание по джудо и самбо в Сараево.