Мъж на няколко пъти краде дарения, оставени в храма в квартал Калкас. За това съобщи монахиня Павла, пускайки и снимки на мъжа, който на няколко пъти събира и жълтите монети…
„С тъга в сърцето сме принудени да съобщим, че в храма на Манастир „Св. Петка“ – Калкас в последно време се краде от скромните дарения и приноси на боголюбивия народ. Полагаме усилия да предотвратим тези посегателства в това число с монтиране на видеонаблюдение в храма. Благодарение на камерата и по свидетелство на очевидец крадецът е установен. Наглостта му стигна до там, че повреди касичката за дарения. Въпреки отправеното му предупреждение вчера отново обра малкото жълти монети в купичката при свещите. Благочестив мирянин беше оставил банкнота от 10 евро зад стъклото на иконата на Пресвета Богородица Йерусалимска, където има и други дарове, но иконата е отворена и банкнотата липсва. Въпреки тези злонамерени действия, храмът ще остане отворен, както беше досега.“ – споделя монахинята.
Новините днес и утре Перник – новините
