Кауза, посветена на детското хранене подема областният управител Грета Колева

Кауза, посветена на детското хранене подема областният управител Грета Колева

Под егидата на областния управител на област Перник Грета Колева стартира първата значима обществена инициатива в своя мандат – „Здравословно хранене при децата в училищна възраст“, посветена на една от най-важните каузи – детското здраве.
Като педагог и човек, който познава средата, в която растат младите хора, Грета Колева поставя началото на кампанията с лична ангажираност и обществена отговорност. Преминала и продължаваща да се бори с последиците от нездравословното хранене, тя превръща инициативата не просто в институционален ангажимент, а в лична кауза и пример.
Началото ще бъде поставено в ОУ „Христо Смирненски“ в село Ноевци – символичен избор, който подчертава, че грижата за здравето на децата трябва да достига до всяко училище и семейство. Целта е чрез информираност, превенция и личен пример да се насърчат полезни хранителни навици и да се предотвратят бъдещи здравословни рискове.
Специален лектор ще бъде д-р Веселина Никифорова , която ще запознае ученици, родители и преподаватели със значението на балансираното хранене и ранното изграждане на здравословен начин на живот.
С тази инициатива Грета Колева заявява, че грижата за децата започва с осъзнатост, лична отговорност и реални действия в името на