Под егидата на областния управител на област Перник Грета Колева стартира първата значима обществена инициатива в своя мандат – „Здравословно хранене при децата в училищна възраст“, посветена на една от най-важните каузи – детското здраве.
Като педагог и човек, който познава средата, в която растат младите хора, Грета Колева поставя началото на кампанията с лична ангажираност и обществена отговорност. Преминала и продължаваща да се бори с последиците от нездравословното хранене, тя превръща инициативата не просто в институционален ангажимент, а в лична кауза и пример.
Началото ще бъде поставено в ОУ „Христо Смирненски“ в село Ноевци – символичен избор, който подчертава, че грижата за здравето на децата трябва да достига до всяко училище и семейство. Целта е чрез информираност, превенция и личен пример да се насърчат полезни хранителни навици и да се предотвратят бъдещи здравословни рискове.
Специален лектор ще бъде д-р Веселина Никифорова , която ще запознае ученици, родители и преподаватели със значението на балансираното хранене и ранното изграждане на здравословен начин на живот.
С тази инициатива Грета Колева заявява, че грижата за децата започва с осъзнатост, лична отговорност и реални действия в името на
Новините днес и утре Перник – новините
