16-годишен е задържан за грабеж и побой над 20-годишен мъж в Перник

16-годишен е задържан за грабеж и побой над 20-годишен мъж в Перник

Светкавична реакция на служители от ОДМВР – Перник доведе до бързото установяване и задържане на 16-годишен младеж, съпричастен към грабеж над негов съгражданин. Инцидентът е станал вчера около 18:30 ч. в пернишкия кв. „Димова махала“, където група младежи нападнали 20-годишен мъж и, след като му нанесли побой, му отнели златна верижка, часовник и сумата от 80 евро. Незабавно след подадения сигнал органите на реда предприели активни издирвателни действия, в резултат на които малко по-късно един от извършителите е задържан за срок до 24 часа. Установени са и още двама съпричастни, чието задържане предстои. По първоначални данни потърпевшият и нападателите са фенове на различни футболни отбори, което най-вероятно е в основата на агресивните действия. Образувано е досъдебно производство и е уведомена прокуратурата, под чието ръководство разследването продължава