Рецидивист зад волана след употреба на алкохол е задържан от служители на полицията. Вчера около 06:30 ч. на ул. „Г. С. Раковски“ в областния град бил проверен лек автомобил „БМВ“, управляван от 41-годишен перничанин. При изпробването му с техническо средство са отчетени 1,29 промила алкохол в издишания въздух. По данни на полицията това не е първият случай, в който мъжът е залавян да шофира след употреба на алкохол. Той е задържан за срок до 24 часа с полицейска заповед, а прокуратурата е уведомена. Автомобилът му е иззет, като е дадена и кръвна проба за химичен анализ. Образувано е бързо производство, а работата по случая продължава.
Новините днес и утре Перник – новините
