Двама отиват на съд за кражба в радомирското Старо село

Двама отиват на съд за кражба в радомирското Старо село

Двама се изправят пред съда за грабеж. Престъплението е извършено на 16 септември миналата година, когато трима мъже нахлули в имота на 77-годишен мъж в радомирското с. Старо дело и чрез употреба на сила и заплахи — опирайки нож в гърлото му — откраднали неголяма парична сума, дебитна карта, мобилен телефон, храсторез и други вещи. Потърпевшият подал сигнал на телефон 112 и криминалисти от РУ – Радомир, със съдействието на служители от РУ – Брезник и Първо РУ – Перник, много бързо влезли в дирите на предполагаемите извършители. Още същия ден били задържани трима мъже, както и лек автомобилът, с който се придвижвали. След проведеното разследване и назначените множество експертизи като обвиняеми са привлечени 34-годишен мъж от софийското с. Чавдар и 27-годишен мъж от гр. Сливница. Единият от тях ще отговаря и за теглене на пари от дебитната карта на потърпевшия. Наложена им е мярка за неотклонение „подписка“, а работата по случая продължава съвместно с прокуратурата.