Факелно шествие за празника на Шесто средно училище – Перник

Факелно шествие за празника на Шесто средно училище – Перник

VI Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ отбеляза своя патронен празник с тържествена проверка и факелно шествие, събирайки ученици, преподаватели, родители и гости в честване на 183-годишната си история.

Гост на събитието бе зам.-кметът на Община Перник Стефан Кръстев, който поздрави училищната общност и подчерта значимостта на училището за града. „VI-то СУ е храм на познанието и крепост на българските ценности, средище, което не само учи бъдещето на България на уроци в учебниците, но и най-вече възпитава в добродетели“, добави Кръстев.

шесто училище
шесто училище

Директорът на училището, Адриана Ольова, изрази гордостта си от постиженията на училището и благодарност към всички, които са допринесли за неговото развитие.

„VI-то училище е чувства, а само с обич се съгражда 183 – годишна просветителска традиция. Да бъде и да пребъде, сега и во век и веков“, допълни още тя.