Задържани са двамата мъже, участвали в опита за грабеж в гр. Радомир.
След проведени оперативно-издирвателни действия служители от РУ – Радомир задържаха двамата младежи, участвали в опита за грабеж на техен съгражданин. 19 и 21-годишните радомирци са настанени в арестните помещения за срок до 24 часа. Опитът за грабеж на 38-годишен местен жител е извършен на 6 май около 21:30 ч. в градския парк на Радомир. По данни на потърпевшия трима мъже са му нанесли побой, но не са успели да му отнемат нищо. Пострадалият незабавно е транспортиран до местния филиал за спешна помощ, а впоследствие и до МБАЛ „Р. Ангелова“ – Перник. При прегледа в спешното отделение са установени различни травматични увреждания. След получения сигнал служители на РУ – Радомир са предприели оперативни действия и са задържали 22-годишен местен жител, заподозрян като един от извършителите. Младежът е познат на органите на МВР. Продължава работата по установяване съпричастността на тримата към извършеното деяние. Действията по разследването продължават под надзора на прокуратурата.
Новините днес и утре Перник – новините
