Електронният документооборот в областната управа вече е факт

Електронният документооборот в областната управа вече е факт

Електронният документооборот в областната управа в Перник вече работи – съобщи областният управител Георги Недев. Той поясни, че това е станало факт, благодарение на усилията на цялата администрация.

Новата система позволява изцяло електронно създаване, съгласуване и подписване на документи, като значително съкращава времето за обработка и подобрява прозрачността.

Въвеждането на електронния документооборот е част от стратегията за развитие на съвременна, ефективна и ориентирана към гражданите администрация.

Благодарение на нововъведението значително ще се намали използването на хартия в администрацията. Ще се премахне „разнасянето на пълни папки“ по етажите, в решаване на определени казуси.

Близо  30% от хората използват и сега онлайн възможностите да подават своите сигнали и жалби. Остава и възможността хората да пускат жалби и сигнали на хартиен носител.

Системата е разработена от Техническия университет.