На редакционната поща на Днес и Утре получихме трогателно писмо от близки на починалия на 31.01.2025 г. в Реанимационното отделение на МБАЛ“Р. Ангелова“ Емил Иванов, актьор и бивш директор на театър в Перник. Автор на писмото е дъщерята на актьора Роза Иванова.
В него тя ни пише:“ С дълбока болка информирам обществеността, че моят баща, Емил Иванов – дългогодишен актьор и бивш директор на Драматичния театър в Перник, актьор с десетилетия труд на сцената, с принос към изграждането на културната идентичност на Перник почина на 31 декември 2025 г. по време на лечение в реанимацията на МБАЛ „Рахила Ангелова“ – Перник“. Според нея за починалия й баща не били положени адекватни медицински грижи и имало нарушения на утвърдените медицински стандарти. Според Роза Иванова „По време на престоя му в болницата не бяха положени необходимите медицински грижи, което доведе до тежки декубитални рани, сепсис и трагичен летален изход“. Тя твърди, че за този случай е сезирано Министерството на здравеопазването.
Потърсихме за коментар директора на МБАЛ“Р. Ангелова“ д-р Явор Дренски. Той изрази съболезнованията си към близките на починалия. „Аз разбирам, че в такъв тежък момент, роднините търсят обяснения за загубата на близкия си човек и са обзети от съмнения. Искам да ги уверя, че от страна на екипа на отделението по Реанимация е направено всичко възможно, за да бъде спасен той. Но състоянието му е било изключително тежко. В момента тече проверка по случая и ние съдействаме максимално, за да се установи истината. Не смятам, че е редно да давам подробности, но пациентът е бил с много усложнения- тежък диабет, ампутация на крайник и с пневмония. Още веднаж поднасям съболезнованията си на близките на починалия и ги уверявам, че за него са били положени максимални усилия, за да оцелее“, подчерта директорът на пернишката болница.
Новините днес и утре Перник – новините
