На 28 ноември, около обяд, на тел. 112 е подаден сигнал от 58-годишен жител на гр. Трън, който е открил убит свой кон в земеделски блок край града, както и втори с наранявания в областта на предния и задния крак. След извършена аутопсия на място от ветеринарен лекар е установено, че едното животно е убито, а другото е наранено по неустановен начин. По данни на очевидци, животните се намирали та пасище, оградено с електропастир.
На 30 ноември в Първо РУ е получено съобщение за друг подобен инцидент. Собственик е открил своя кон мъртъв на ул. „Калина“ в областния град. Извършен е оглед на местопроизшествието, предстои извършване на аутопсия. Образувани са досъдебни производства и действията по разследванията продължават под ръководството на прокуратурата.
Не за пръв път в трънско неизвестни злосторници посягат на животни, които се знаят, че имат стопанин. Очакванията на трънчани са полицията и прокуратурата да открият престъпниците, които са посегнали на животните.
Новините днес и утре Перник – новините
