Вода и храна за бездомните животни на Перник

Вода и храна за бездомните животни на Перник

С подкрепата на Община Перник, активистката Ани Боянова, секретрят на общината Мартин Мариов и доброволците от Общинския приют, в града бяха поставени официални табелки на две кучешки къщички.

Те са не просто подслон за четириногите, а и място, където всеки гражданин може да остави храна и прясна вода.

И не бива да се забравя – посегателството върху тези места се счита за престъпление, предупреждават организаторите.

Жителите се призовават да сигнализират при всяка нередност и да покажат, че хуманността не е отживелица.

„Направете добро и го хвърлете зад гърба си – то ще ви посрещне по пътя напред“, казват от екипа с вяра, че Перник може да бъде дом не само за хора, но и за животните, които съжителстват с тях.

Защото добрите хора се познават по любовта си към животните!