Намаляха спешните повиквания и амбулаторните прегледи в региона, твърдят от ЦСМП- Перник

Намаляха спешните повиквания и амбулаторните прегледи в региона, твърдят от ЦСМП- Перник

На  205 повиквания на спешния телефон 112 са се отзовали екипите на Центъра за спешна медицинска помощ през изминалата седмица, което е с 1 по-малко в сравнение с предходната.

Най-много отново са приетите повиквания в Перник-  132,  което е с 3 повече в сравнение с предходната седмица. В Радомир са 26, което е с 8 по-малко от предходната седмица, а в Брезник са  23, което е с 5 повече от предходната седмица.

Във филиалите на ЦСМП през изминалата седмица са извършени 116 амбулаторни прегледа, което е със 17 по-малко в сравнение с предходната. Най-много през миналата седмица са били прегледаните във филиала в Брезник- 39, което е с 10 повече в сравнение с предходната седмица. В Радомир-  36, което е с 10 по-малко от предходната седмица, а в Трън-  23, което е със 17 по-малко от предходната седмица.

Добрата новина е, че и през изминалата седмица спешните медици не са установили нито един заболял от коронавирус в региона по време на прегледите.

Транспортираните през седмицата пациенти с линейки на ЦСМП са 86, което е с 1 повече от предходната. Добрата новина е, че и при тях няма нито един пациент с коронавирус.

През изминалата седмица екипите на ЦСМП-Перник са се отзовали на 4 пътно-транспортни произшествия- по 2 в Перник и Радомир. Това информира директорът на ЦСМП д-р Валери Симеонов.

„Анализирайки изминалата седмица става ясно, че повикванията на спешния телефон са намалели незначително, но за сметка на това амбулаторните прегледи в региона са значително по-малко в сравнение с предходната седмица. Това означава, че острите респираторни заболявания продължават да циркулират. Поради това, трябва да бъдем предпазливи. Това се отнася най-вече за хронично болните. Затова отново съветвам, при проявата на първите симптоми на неразположение у хронично болните и децата да се потърси веднага личният си лекар, а да не пристъпва към самолечение, защото това води до усложнения и рискови ситуации“, съветва д-р Симеонов.