Учениците от ПМГ набират средства за лечение на 9 годишно дете

Учениците от ПМГ набират средства за лечение на 9 годишно дете

Традиционният благотворителен спектакъл „Коледна магия” на учениците от ПМГ се проведе в ОДК. Тази година те ще помогнат на нуждаещо се от лечение 9-годишно дете. Инициативата е на Ученическия съвет на училището.
Паралелно със спектакъла имаше и коледен базар с творби на самите ученици.

С набраните средства ще бъде подпомогнато лечението на малката Ванеса Николаева, която е с детска церебрална парализа, хидроцефалия и епилепсия. За осигуряването на едногодишна терапия на момиченцето са необходими 41 184 евро.

Младите математици вярват, че ще събират поне част от тази сума.

„Вълнуват се много децата, защото тази инициатива ние вече я правим десета година, откакто се е зародила идеята. С двугодишно прекъсване поради пандемията. Първоначално тръгна идеята от един клас. Те успяха да запалят искрата в абсолютно всички ученици от нашето училище, като още от тази година вече мислят за следващата година – какъв да бъде декорът, какъв да бъде базарът, какви нови сувенири.Тази година декорът, който измислиха е ледена пързалка и бих казал, че всяка година става все по- сложен и по- сложен”, разказва преподавателят по изобразително изкуство Кирил Георгиев, който през всичките тези години помага и е неотлъчно до учениците.