При изненадваща акция вчера, в тъмната част на денонощието, проведена в охранителен участък „Катарино“, горски стражари към „ДГС Разлог” са заловили лице, което транспортира с джип „Мицубиши“ широколистна букова дървесина без контролна горска марка и без издаден превозен билет. На извършителя с инициали Г.К. са съставени 2 акта, а автомобилът и дървесината в него са задържани като средство за извършване на незаконната дейност.
Г.К. е в дългия списък от системни нарушители по Закона за горите в района на Разлог. За периода от 2012 г. до момента той има множество съставени актове за нерегламентирани дейности в горите.
От Югозападното държавно предприятие информираха, че с наближаването на отоплителния сезон, изненадващите акции и дежурствата на двусменен режим на територията на ЮЗДП ще се активизират.