Над 110 учители, културни дейци, читалищни работници и журналисти от Перник бяха наградени по повод 24-ти май

Над 110 учители, културни дейци, читалищни работници и журналисти от Перник бяха наградени по повод 24-ти май

По традиция, на 24-ти май Община Перник връчва награди да заслужили учители, дейци на културата, читалищни работници, журналисти. Тази година връчването на наградите бе във фоайето на Общински комплекс Дворец на културата на празничен коктейл.

Кметът Вяра Церовска пожела на всички, работещи в сферата на 
образованието и културата, преди всичко здраве и изказа  искрената си 
благодарност и признателност за желанието, енергията, всеотдайността и 
упоритостта, които влагат в работата си, за да реализират своята мисия.

Награди бяха връчени и от Министерството на образованието и Синдиката на учителите към КНСБ.


Ето и пълният списък с наградените


Плакет за значителен принос и заслуги в областта на образованието


1. ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – с. Драгичево, по повод 140-годишнината 
му
2. ОУ „Христо Ботев“ – гр. Батановци, по повод 135-годишнината му
3. Обединено училище „Темелко Ненков“ – Перник, по повод 80-годишнината 
му
4. ОУ „Кракра Пернишки“ – Перник, по повод 55-годишнината му
5. ОУ „Св. Константин-Кирил Философ“ – Перник, по повод 20-годишнината 
му
6. ДГ № 2 „Родолюбче“ – Перник , по повод 70-годишнината й
7. ДГ № 6 „Българче“ – Перник, по повод 65-годишнината й
8. ДГ № 9 „Калина Малина“– Перник, по повод 55-годишнината й
9. ДГ № 4 „Чуден свят“ – Перник, по повод 40-годишнината й
10. Ани Паласкова – директор на в ДГ „Валентина Терешкова“ – гр. 
Батановци
11. Албена  Александрова  – главен  учител по биология в V СУ „П. Р. 
Славейков“ – Перник
12. инж. Анелия Крумова – старши учител по практика в ТПГ „Мария Кюри”- 
Перник
13. Анелия Нонева – директор на VІІ ОУ „Г. С. Раковски“ – Перник
14. Боряна Кръстева – старши начален учител в ОУ „Св. Иван Рилски“ – 
Перник
15. Валентина Анакиева – заместник-директор на ХІ ОУ „Елин Пелин“ – 
Перник
16. Ваня Асенова – старши начален учител в ХІ ОУ „Елин Пелин“ – Перник
17. Венера Божилова – старши учител по физика и астрономия в ОУ „Св. 
Иван Рилски“ – Перник
18. Вера Даскалова – директор на VІІІ ОУ „Кракра Пернишки“ – Перник
19. Владимир Владимиров – старши учител по история в ПГЕМП „Христо 
Ботев“ – Перник

20. Даниела Лозанова – старши начален учител в Х ОУ „Алеко Константинов“ 
– Перник
21. Десислава Маркова – старши учител по физика и астрономия в ГПЧЕ 
„Симеон Радев”- Перник
22. Диана Иванова – директор на ОУ „Свети Свети Кирил и Методий“ – с. 
Драгичево
23. Евелина Велинова – главен учител по биология и здравно образование в 
ОУ „Св. Иван Рилски“ – Перник
24. Жана Методиева – старши учител в ОУ “Отец Паисий”– с. Ярджиловци
25. Зорница Генадиева – учител по история в VI СУ “Св. Св. Кирил и 
Методий” – Перник
26. Зоя Пенева – старши учител по български език и литература в ОУ “Св. 
Св. Кирил и Методий”- с. Дивотино
27. Иванка Гинина – старши учител в ДГ № 9 „Калина Малина“ – Перник
28. Иванка Иванова – старши учител по музика в VІІ ОУ „Г. С. Раковски“ – 
Перник
29. Илка Крумова – старши начален учител в ХVI ОУ “Св. Св. Кирил и 
Методий”- Перник
30. Ирена Малинова – главен учител по английски език в ОУ „Св. Иван 
Рилски“ – Перник
31. Маргарита Йорданова – директор на ОУ „Климент Охридски“ – с. Рударци
32. Мария Герчева-Антова – директор на ПГОТ „Св. Иван Рилски“ – Перник
33. Надя Георгиева – старши учител по български език и литература в ОУ 
„Христо Ботев“ – Батановци
34. Наташа Евгениева – старши учител по български език и литература в 
СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон“ – Перник
35. Николина Димитрова – главен учител по икономически дисциплини в 
Професионална гимназия по икономика – Перник
36. Петър Лазов – учител по борба в СУ „Олимпиец“ – Перник
37. Райна Василева – заместник-директор на ПГОТ „Св. Иван Рилски“ – 
Перник
38. Райна Димитрова – старши начален учител в ОУ „Свети Иван Рилски“ – 
Перник
39. Румяна Павлова – директор на Детска градина – с. Драгичево
40. Соня Димитрова – старши учител по информатика в ПГТС „Арх. Йордан 
Миланов”- Перник
41. Татяна Евтимова – старши начален учител в Обединено училище „Темелко 
Ненков“ – Перник
42. Христина Георгиева – педагогически съветник в СУРИЧЕ „Д-р Петър 
Берон“ – Перник
43. Юлиана Ангелова – старши учител по физика и астрономия в ПМГ „Христо 
Смирненски“ – Перник

Плакет за значителен принос и заслуги в областта на културата


1. НЧ „Просвета-1909”, кв. „Църква” – Перник, по повод 110-годишнината 
от основаването му
2. НЧ „Просвета-1909” – гр. Батановци, по повод 110-годишнината от 
основаването му
3. НЧ „Светлина-1919”- с. Студена, по повод 100-годишнината от 
основаването му
4. НЧ „Ралица-1969 г.”, кв. „Ралица” – Перник, по повод 50-годишнината 
от основаването му
5. АНПТ ”Граовска младост” към ОК Дворец на културата – Перник, по повод 
60-годишнината от основаването му
6. Обединена школа по изкуствата към ОК Дворец на културата – Перник, по 
повод 60-годишнината от основаването й
7. „Сани-Конс Тодорови С-ие“ СД – Перник, за активна подкрепа на 
културната дейност
8. „ТК Бус Перник“ ООД – за активна подкрепа на културната дейност
9. Ангелина Михайлова – фолклорист, дългогодишен уредник в Регионален 
исторически музей – Перник
10. Валентин Топалов – художник, председател на СБХ – представителство 
Перник, по повод 70-годишния му юбилей
11. Димитър Костанцалиев – диригент на Хор „Родна песен“ в ЦПЛР Обединен 
детски комплекс – Перник
12. Дончо Захариев – художник, по повод 75-годишнината му
13. Костадин Костадинов – художник
14. Красимир Андреев – графичен дизайнер, по повод 60-годишния му юбилей
15. Мариана Янкулова – диригент на Народен хор към ДЮФА „Граовче“ в ЦПЛР 
Обединен детски комплекс – Перник
16. Силвия Михайлова – художник
17. Силвия Топалова – художник
18. Симеон Спиридонов – художник, по повод 75-годишнината му
19. Стефан Тодоров – скулптор, по повод 70-годишния му юбилей
20. Стоян Чифлички-Танани – художник, почетен гражданин на Перник, по 
повод 80-годишния му юбилей

Плакет за значителен принос и заслуги в областта на журналистиката


1. Кабелна телевизия „Кракра“ – Перник
2. Зоя Иванова – журналист от Информационен сайт „Перник нюз“

Диплом за принос и заслуги в областта на образованието

  1. Антония Гурянова – учител по история и цивилизация в ОУ “Св. Св. 
    Кирил и Методий”– с. Драгичево
    2. Анна Христова – старши начален учител в V СУ „П. Р. Славейков“ – 
    Перник
    3. Асен Асенов – учител по волейбол в СУ „Олимпиец“ – Перник
    4. Валентин Аврамов – старши учител по технологии и предприемачество в 
    ОУ „Св. Иван Рилски“ – Перник
    5. Верка Момчилова – старши учител в ДГ № 4 „Чуден свят“ – Перник
    6. Веселина Делчева – старши учител по английски език в ОУ „Христо 
    Ботев“ – Батановци
    7. Вилма Евтимова – старши учител в ДГ № 3 „Пролетен цвят“ – Перник
    8. Галина Давидова – старши учител в ДГ № 9 „Калина Малина“ – Перник
    9. Евелина Стоилова-Брънзова – старши учител в ДГ № 7 „Пролет“ -Перник
    10. Екатерина Харизанова – старши учител в ДГ № 14 “Славейче”- Перник
    11. Елена Йорданова – учител в Детска градина  – с. Драгичево
    12. Елена Спасова – старши учител в ДГ № 5 „Вела Пеева“ – Перник
    13. Емилия Теодосиева – старши учител в ДГ „Миньорче“- Перник
    14. Жулиета Петрова – старши начален учител в ОУ „Св. Иван Рилски“ – 
    Перник
    15. Зоя Стоименова – старши начален учител в ОУ „Св. Константин-Кирил 
    Философ“ – Перник
    16. Ина Харалампиева – старши учител по български език и литература в 
    ХІІІ ОУ “Св. Св. Кирил и Методий” – Перник
    17. Илияна Боянова – учител в група за целодневна организация в ХVI ОУ 
    “Св. Св. Кирил и Методий”- Перник
    18. Катя Григорова – старши учител в ДГ „Миньорче“- Перник
    19. Кирил Георгиев – учител по изобразително изкуство в ПМГ „Христо 
    Смирненски“ – Перник
    20. Красимир Манолов – старши учител по български език и литература в 
    VIII ОУ “Кракра Пернишки” – Перник
    21. Лиляна Виденова – старши учител в ДГ № 6 „Българче“ – Перник
    22. Людмила Младенова – старши начален учител в Х ОУ „Алеко 
    Константинов“ – Перник
    23. Мариана Дидова – старши начален учител в VІІ ОУ „Г. С. Раковски“ – 
    Перник
    24. Милена Живкова – старши начален учител в ХІІ ОУ „Васил Левски“ – 
    Перник
    25. инж. Милослав Михайлов – учител по практика в направление 
    „Строителство“ в ПГТС „Арх. Йордан Миланов” – Перник
    26. Надежда Исакова – учител по английски език в Професионална гимназия 
    по икономика – Перник
    27. Оля Асенова – старши учител в ДГ № 2 „Родолюбче“ – Перник
    28. Петя Христова – старши учител в ДГ № 11 “Знаме на мира” – Перник
    29. Румяна Рангелова – старши учител по биология в VI СУ “Св. Св. Кирил 
    и Методий” – Перник
    30. Светла Китанова – учител по музика в ХІІІ ОУ “Св. Св. Кирил и 
    Методий” – Перник
    31. Светла Янева – старши учител в ДГ № 8 “Изворче” – Перник
    32. Силвия Борисова – старши учител в ДГ № 2 “Родолюбче”- Перник
    33. Силвия Симеонова – старши учител по български език и литература в ОУ 
    „Св. Иван Рилски“ – Перник
    34. Стела Петрова – учител в ДГ № 15 „Райна Княгиня“ – Перник
    35. Тодорка Димитрова – старши учител по български език и литература в 
    ОУ „Св. Константин-Кирил Философ“ – Перник
    36. Феодор Иванчев – старши учител по информационни технологии и 
    математика в ОУ „Св. Иван Рилски“ – Перник
    37. Харалампи Харалампиев – старши учител в Обединено училище „Темелко 
    Ненков“ – Перник
    38.   Цветанка Ташкова – старши учител по френски и италиански език в 
    ГПЧЕ „Симеон Радев” – Перник
    39. Яна Карамфилова – учител в ДГ „Валентина Терешкова“ – Батановци

    Диплом за принос и заслуги в областта на културата


1. Владислава Владиславова – учител по танцово изкуство в ЦПЛР Обединен 
детски комплекс – Перник
2. Даниел Тодоров – дългогодишен преподавател по китара в Обединена 
школа по изкуствата към ОК Дворец на културата – Перник
3. Десислава Младенова – служител в ОбДТ „Боян Дановски“ – Перник
4. Емил Цветанов – дългогодишен оркестрант в Духовия оркестър към ОК 
Дворец на културата – Перник
5. Йоана Валериева-Сойка – учител по балет в ЦПЛР Обединен детски 
комплекс – Перник
6. Лиляна Якимова-Димитрова – дългогодишен концертмайстор в Камерен 
оркестър”Орфей” към ОК Дворец на културата – Перник
7. Лорита Иванова – учител в ОУ „Св. Иван Рилски“, за нейната активна 
библиотечна дейност
8. Проф. Надя Манолова-Николова – историк, преподавател в СУ „Св. 
Климент Охридски“
9. Пенка Желева – историк, дългогодишен уредник в Регионален исторически 
музей – Перник
10. Цветана Манова – етнолог, дългогодишен уредник в Регионален 
исторически музей – Перник