Седмичен културен календар за община Перник

Седмичен културен календар за община Перник

25 март

18,30 ч. – театрален салон на ЦПЛР-ОДК

„Спътникът на Алтея” –  постановка на ДЮТ „Мускетарите”, премиера

Организатор: ЦПЛР – ОДК

26  март

18,00 ч. – Малък салон, Дворец на културата

Концерт на Джорджа Куджа – пиано, 

27 март

100 години Драматичен театър „Боян Дановски“ – Перник

17,00 ч. – Художествена галерия „Любен Гайдаров“

Театрална изложба – афиши, плакати, костюми, реквизит

Връчване на награди за литературно есе на тема „Театърът – другото злато на Перник“ – съвместна инициатива с ГПЧЕ „Симеон Радев“  Перник

Връчване на плакети и албум с исторически справки и снимки на артисти, режисьори, директори по повод 100 години ДТ „Боян Дановски“ 

Откъси от знакови постановки на ОДТ „Боян Дановски“- представя

Детско юношеска школа „Мускетарите“ 

19,00ч. – Театрален салон „Георги Русев“

„ЕНЕРГИЧНИ ХОРА“ от Василий Шукшин

Участват: Красимир Ранков, Михаил Сървански, Петко Венелинов, Михаил Петров, Борислав Захариев, Стела Ганчева, Веселин Мезеклиев, Елена Атанасова – премиера

28 март

10,30 ч. – ДГ „Пролет 7/10”

Образователен концерт на Народния оркестър при ОК Дворец на културата с ръководител Венцислав Андонов

17,30 ч. – Малък салон,  Дворец на културата

”С дъх на пролет” – концерт на Духовия оркестър при ОК Дворец на културата  с  диригент Трифон Трифонов,Мажоретния състав  и Балетно студио „Ида” с ръководител Йоана Сойка при ЦПЛР – ОДК  гр.Перник

18,30 ч. – театрален салон на ЦПЛР-ОДК

„Спътникът на Алтея” –постановка  на ДЮТ „Мускетарите”

Организатор: ЦПЛР – ОДК

29 март

18,00 ч. – централно фоайе на ЦПЛР-ОДК

Самостоятелен пролетен концерт на хор „Родна песен”

Организатор: ЦПЛР – ОДК

30 март

9,30 ч. – спортна зала „Борис Гюдеров“

Пети традиционен турнир по футбол/ футзал/ за девойки до 20 г.

Организатор : РК „Спорт и здраве“, община Перник и ОС на БФС

11,00 ч. – Общински младежки дом

Куклен театър

Организатор: Общински младежки дом

ЧИТАЛИЩА:

25 март

10,00 ч.- НЧ “Пробуда – 1935 г.”, кв. Бела вода

Благовец – „Бегайте змии и гущери”

Организатор: НЧ “Пробуда – 1935 г.”, кв. Бела вода

 14.30 ч. – Клуб „Миньор“, град Перник

 „Атлас  – новото познание за познатите страни“ – съвременен дайджест (ежемесечен информационен бюлетин)

Организатор: НЧ „Миньор – 2005 г.”

28 март

 11,00 ч. – Клуб „Миньор“, гр. Перник

„Фолклорният образ на българската гора“ – представяне на новата книга на Нонка Кръстева

Организатор: НЧ „Миньор – 2005 г.”

29 март

17,00 ч. – Vip Gallery, БК „Елена“

Гости във Vip Gallery  – Среща от поредицата „В десетката!“ с Радостин Любомиров – спортен журналист в БНТ

Организатор: НЧ „Нови хоризонти – 2009 г.”, град Перник